Всесвітній банк погіршив прогноз щодо розвитку економіки на 2022 рік

Всупереч всіляким перепонам, у 2021 році економіка всього світу показала стрімке зростання в порівнянні з розвитком економіки у 2020 році. Головна причина – світ та бізнес все ж таки зміг пристосуватися до пандемії та тих обмежень, які з нею пов’язані. Але в поточному році Всесвітній банк все ж таки погіршив прогноз щодо розвитку економіки. Так у 2021 році темпи зростання становили 5,5%, а у 2022 році вони будуть за прогнозами становити 4,1%. 

Головна причина погіршення в тому, що попит на більшість товарів та послуг поступово зменшується. Це обумовлено багатьма факторами, головний з яких – це інфляція, зменшення реальних доходів у населення, погіршення соціального забезпечення. Також Всесвітній банк говорить про те, що вже немає такої стрімкої фінансової підтримки різних країн, яка спостерігалася у 2020 та 2021 роках. В поточному році країни залишаться сам на сам, а тому багато держав натраплять на труднощі фінансового характеру. 

В офіційній заяві йдеться про те, що спостерігається наразі й стрімке пригнічення економік світових держав. Зокрема, Сполучені Штати Америки та Китай наразі знаходяться не в найкращому економічному стані. Все це впливає на міжнародні ринки, попит та пропозицію. 

Не забувають й про пандемію, яка за прогнозами експертів, продовжить вирувати в усьому світі. Хоча якщо керуватися прогнозами інвестиційного банку США JP Morgan, то саме 2022 рік стане переломним моментом в боротьбі з коронавірусом. Експерти цієї установи вважають, що світова економіка все ж таки зможе відновитися та розпочати нову еру свого розвитку.

Що стосується України, то Всесвітній банк залишив прогноз на такому рівні, як і в минулому виступі. Приріст становитиме +3,4%. Хоча влада України заявляє про те, що вона сподівається перевиконати зазначений план.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *