За офіційними даними за час пандемії, яка триває вже не перший рік, близько 500 000 українок втратили роботу. І це лише офіційні дані, які надає Державна служба статистики. Фактичні цифри можуть бути ще більшими.
Якщо ж аналізувати не тільки український ринок праці, то загальна кількість жінок у світі, які втратили роботу за цей час, становить 54 мільйони. І критично навіть не це. Як зазначають експерти, більша частина, приблизно 90% з них вже ніколи не знайдуть собі нове місце роботи. Причина – це вік, який наближується пенсійного або вже перейшов зазначену межу.
Аналіз свідчить про те, що найбільші скорочення штату спостерігалися у сферах обслуговування, зокрема в ресторанному бізнесі. Також такі процеси спостерігалися на ринку роздрібної торгівлі та клієнтського обслуговування. Як відомо, саме в цих сферах працює найбільший відсоток жінок. Наприклад, у 2020 році близько 5% жінок втратили роботу в зазначених сферах, коли вже в поточному в таку ситуацію потрапило 7% жінок.
Стосовно європейського ринку праці, то ситуація загалом не відрізняється від України. За цей рік рівень безробіття серед жінок зріс на 4% в порівнянні з минулим роком. І це не дивно, оскільки багато сфер народного господарства, де працюють жінки, скорочували штат з причини відсутності реальної можливості для роботи. Сфера, яка навпаки мала попит на працю, залишилася медицина. В цій ланці спостерігається збільшення вакансій та робочої сили. Наприклад, є декілька європейських країн, де питома вага жіночої праці серед персоналу сягає 90-95%.