Польща за 2021 рік змогла збільшити кількість відкритих вакансій на 69%

Статистичні дані ринку праці в Польщі свідчать про те, що за поточний рік країна змогла наростити виробничі потужності та надолужити той час, який було втрачено з причин вирування пандемії. У 2021 році кількість відкритих вакансій в порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилася на 69%.

З одного боку, наявність вільних робочих місць свідчить про достатньо високий рівень розвитку економіки. Підприємства працюють, заробляють прибутки та наймають додатковий персонал. З другого боку, в країни відзначають велику нестачу робочої сили. Надія лише на Україну, яка вже довгі роки є для Польщі головним постачальником дешевої робочої сили. Якщо порівнювати рівень цін та зарплату двох країн, то перемога точно за Польщею. Крім того, вона в цьому році спростила умови отримання посвідки на проживання та надала українцям додаткові соціальні гарантії. Так, наприклад, українці з дітьми систематично отримають грошову допомогу на кожну дитину віком до 18 років. Також їм надають грошову підтримку при зарахуванні дитини в школу тощо.

Ключовий момент зростання вакансій в тому, що частина з них – це саме нові робочі місця. Близько 10 000 місць – це створені місця на нових об’єктах.  Серед всіх вакансій найбільша їх кількість спостерігається у промисловості, зокрема, в переробній галузі (25%). Також багато робочих місяць є в торговельній та будівній галузі.

Але експерти звертають особливу увагу саме на зростання робочих місць в промисловості. За різними показниками, Польща одна з європейських країн, яка швидко змогла надолужити втрачений час та наростила потужність до ковідного часу. У 2021 році +15% ВВП саме в промисловості. Взагалі ж потенціал країни ще більший, але він не може бути реалізований внаслідок відсутності саме робочих професій. Є інженери, є адміністративний персонал та спеціалісти, а ось робочих професій не вистачає. І уряд Польщі це розуміє. Вони вже декілька разів заявляли про те, що без українців їм не справитися. Саме тому в наступному році будуть ще спрощені умови легалізації іноземців в державі.

Наразі лише за офіційними даними в Польщі офіційно працевлаштовані близько 1 мільйона українців. Фактично цифри ще вище. І у 2022 році ця цифра збільшиться з урахуванням тих умов, які пропонують в державі. Залишається відкритим питання, хто ж залишиться в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *