Отримайте +2% річних, скориставшись послугою “Бонус за депозит” від Мінфін!
Що таке депозит і як він працює
Депозит — перше логічне рішення, яке приходить в голову, коли треба відкласти певну суму грошей. При оформленні депозиту людина кладе свої кошти до банку і повертає їх згодом, але ще та отримавши відсотки. Ці відсотки виплачують за те, що на час знаходження грошей в банку вкладник не контролює їх. Під час збереження коштів на депозиті банк самостійно вирішує, як ними розпоряджатись. Наприклад, він може інвестувати в бізнес чи державні облігації, надати іншому громадянину чи компанії кредит тощо. Таким чином банк може примножити кошти. Різницю між отриманим доходом від інвестицій та виплатою банк забирає собі.
Види депозитів
Є кілька критеріїв, якими можна класифікувати банківські вклади. Зазвичай їх поділяють таким чином:
Валюта вкладу
В Україні найбільшою популярністю користуються депозити в гривнях, доларах чи євро. Найчастіше все ж вклади оформляються в національній валюті.
Термін розміщення
Згідно з Цивільним кодексом України, депозити поділяються на строкові та безстрокові. При оформленні строкового вкладу користувач зможе повернути свої кошти тільки при закінченні терміну договору. Безстроковий вклад, навпаки, дозволяє отримати кошти при першому ж запиті клієнта. Іноді користувач може повернути гроші та нараховані за час їх зберігання відсотки. Така можливість повинна бути прописана в договорі. Якщо ж її нема, то доведеться чекати кінця строку.
Обидва види мають свої плюси та мінуси. Наприклад, при оформленні безстрокового депозиту гроші можна не тільки знімати при першому бажанні, а й вносити. Це дозволяє більш гнучко розпоряджатись фінансами. Варто враховувати, що за таким депозитом відсоткова ставка не є фіксованою.
З іншого боку, строкові депозити мають значно вигіднішу відсоткову ставку, тому що банк може точніше розраховувати термін експлуатації коштів і бути впевненим, що клієнт не захоче їх забрати в будь-який момент.
Спосіб виплати відсотків
Відсотки по депозиту теж можуть платити з різною частотою — наприкінці терміну, щомісяця, з капіталізацією процентів. Капіталізація — це схема нарахування доходу на депозитний вклад, коли відсотки за вкладом за певний період нараховуються не тільки на тіло депозиту, а й на раніше нарахований дохід. Тобто чим довше кошти лежать в банку, тим більше користувач зможе отримати в кінці терміну.
Тривалість
До короткострокових депозитів відносять ті пропозиції, в яких вказаний термін до одного року. Найпопулярнішими термінами короткострокових депозитів можна назвати 1, 3, 6 та 9 місяців. Ще можна зустріти пропозиції вкладів на 7, 141 чи 297 днів.
Довгостроковими вважаються депозити на термін від одного року (включно). Чим довший термін знаходження коштів на рахунках банку, тим вищі відсотки для користувача.
Як зробити депозит ще вигіднішим?
- Чим частіше клієнт буде звертатись за послугами до банку, тим вигідніше це буде обом сторонам угоди. Банки регулярно пропонують надбавки для постійних клієнтів. Часто додаткові відсотки нараховують за повторне підписання договору про депозит після закінчення попереднього. Таким чином користувач може заробити від 0,2% до 1% річних. Це стосується лише нового договору і не розповсюджується на пролонгацію.
- Для великих вкладників банки готові підвищувати відсоткову ставку. Бонус може знаходитись в межах від 0,25% до 1,5%. Немає точного визначення того, які вклади банки вважають великими. Для однієї установи це 100 000 грн, а для другої — вже 300 000 грн. Тому більш конкретні умови варто дізнаватись саме в обраному банку.
- Зараз фінансові установи активно залучають клієнтів користуватись застосунками для смартфона та браузера. За відкриття депозиту через мобільний та веб-банкінг клієнту готові підвищити ставку на 0,25-1% річних.
Щоб ще більше підвищити заробіток на депозиті, ми рекомендуємо скористатись послугою “Бонус по депозиту” від Мінфіну.
Що таке “Бонус до депозиту”?
Мінфін разом з банками-партнерами підготував можливість отримати додаткові 2% річних. Для цього треба лише відкрити депозит у будь-якому банку, що бере участь в цій програмі. Отримати бонус можна в три кроки:
- Заповнити заявку на бонус. Просто оберіть банк зі списку, перейдіть на нього і зліва на сторінці заповніть анкету.
- Розмістити депозит в обраному банку. Зверніться до банку, який ви вибрали зі списку та покладіть кошти на депозит.
- Підтвердити розміщення депозиту. На цій сторінці введіть необхідні дані по депозиту та отримайте бонус 2 % річних.