Проти України подано позовну заяву щодо порушення інвестиційних прав фармацевтичного гіганта

Україна як держава отримала на свою адресу позов щодо порушення інвестиційних прав від фармацевтичної компанії «Велком Лімітед». Вона вимушено надала позов до суду, оскільки не згодна з тими штрафними санкціями, які до неї застосовані владою держави. 

Загальна сума претензій від української влади складає близько 4,8 мільйона гривень. Ситуація пов’язана з тим, що зазначена компанія разом зі своїми дистриб’юторами порушила правила конкуренції на фармацевтичному ринку та надавала товари споживачеві на основі домовленостей. Таким чином порушуючи всі права звичайного споживача. Фактично, вартість реалізованих фармацевтичних товарів підвищувалася не з економічних причин, а лише за бажанням зазначеного фармацевтичного гіганта. І якби на ринку була конкуренція, вона б надала змогу знизити вартість ліків та супутньої продукції. А так з урахуванням домовленостей ціна реалізації була високою у всіх аптечних мережах.

Таке рішення було прийнято Антимонопольним комітетом України. Йдеться про ситуацію, яка склалася на ринку ще у 2010-2014 роках. Але фактично справа стала надбанням суспільства лише у 2019 році, коли й було виписано такі санкції. Крім того, АМКУ зверну увагу, що домовленості мали місце не лише на ринку при звичайній реалізації, але й при участі фірми в державній закупівлі. 

Основний аргумент, який висуває сама фармацевтична компанія «Велком Лімітед», це те, що Україна порушує її права як міжнародного інвестора. Держава не сприяє розвитку інвестиційного клімату, а навпаки. Крім того, такі дії влади на думку власників «Велком Лімітед» порушують норми міжнародних домовленостей між Великою Британією та Україною. Саме тому світовий бренд бажає вирішити конфлікт не на рівні держави, а на рівні міжнародного законодавства. На їх думку, тільки так може бути винесено справедливе рішення стосовно ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *