Реальний портрет позичальника за іпотекою під 7%

Минулого року з ініціативи Президента України було запущено іпотечну програму для населення «Іпотека по 7%». Існує безліч міфів та спірних моментів навколо оформлення такого кредиту, і головна проблема в тому, що лише мала частина людей реально може скористатися такою пропозицією. І експерти вирішили сформувати сучасний портрет людини, яка у 2021 році в Україні може скористатися такою пропозицією. 

По-перше, скористатися іпотекою на даний момент можуть люди з великих міст. Для людей із глибинки та невеликих селищ така можливість закрита. Статистика показує, що найбільший відсоток іпотечних програм оформляють кияни та харків’яни. Щодо складу сім’ї, то самотні громадяни України чомусь не дуже активно відгукнулися на таку пропозицію. Найчастіше в 70% анкету на іпотеку подають сім’ї, що складаються з 2-х і більше осіб. І цікаво те, що серед сімей рівний поділ – в одних є діти, інші хочуть придбати нерухомість для себе. 

Щодо вікових порогів, то тут немає єдиної картинки. Так наймолодшим за віком позичальником є мешканець Києва віком 22 роки. Найстаршою людиною, кому було видано кредит на купівлю житла, є чоловік 60 років. Хоча, звичайно, здебільшого кредитними продуктами користуються сім’ї віком від 30 до 40 років. 

Немає і гендерного поділу серед позичальників. Іпотеку оформляють як чоловіки, і жінки. Хоча за рівнем доходу чоловіки перевершили жінок, і тому змогли отримати більші суми на купівлю житла. Не варто забувати, що за цією програмою пара або самотня людина повинні зробити мінімум 15% початкового внеску. 

Якщо проаналізувати дані банку «Глобус», який бере активну участь у програмі «Іпотека під 7%», він видав кредит на купівлю житла 81 чоловікові та 72 жінкам. У цьому середній вік обох категорій позичальників становив 35-36 років. Чоловіки в середньому оплачували 30-35 вартості житла, а жінка могла внести лише 25% початкового внеску. За рівнем доходу принципової різниці не було. Так, у чоловіків за документами офіційний дохід становив 26 000 гривень, а у жінок 24 500 гривень. 

Таким чином, із цієї статистики видно: навіть в одному банку протягом одного року видали достатню кількість кредитів. Не так важливий вік позичальника та його стать, як його офіційний рівень доходу. Він мінімум має становити 23-25 тис. гривень. І це, напевно, є однією з найголовніших проблем, чому люди не так активно звертаються за іпотечною підтримкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *