BankID – це новітній сервіс електронної верифікації користувача для українських банків, що допомагає зробити вхід в систему зручнішим та безпечнішим. Через BankID клієнт може підтвердити свою особу за допомогою даних, які зберігаються в його банку. Для цього не треба особисто відвідувати відділення.
Сервісом BankID користується велика кількість державних установ. Наприклад, клієнт хоче стати в електронну чергу для реєстрації нового автомобілю. Оскільки Електронний кабінет водія використовує BankID, користувач може просто ввійти в систему і державна служба “підтягне” інформацію про нього. Звісно, існують інші методи авторизації, але все ж зручно мати один безпечний ідентифікатор на безліч ресурсів.
Які дані передаються через BankID
Через BankID передається лише частина даних від банку, тому хвилюватись за свою безпеку не потрібно. Можливість надходження ваших даних третім особам мінімальна. Це може бути можливо тільки у разі втрати вашого пристрою та документів. Дані, які передаються банками до системи:
- ПІБ;
- дата народження;
- серія та номер паспорта, ІПН (скани документів і дані у текстовому вигляді);
- адреса реєстрації;
- номер телефону;
- email-адреса.
Процедура ідентифікації особистості через BankID практично не відрізняється від перевірки документів у банках за особистої присутності. При відкритті рахунку українські банки записують і зберігають клієнтські дані – ПІБ, скановані копії паспорта та ІПН, адреса реєстрації і т.д. При цьому витримуються всі закони щодо зберігання клієнтських даних, а сам процес контролюється Національним Банком України. Захист даних при використанні BankID не менш надійний, ніж при користуванні інтернет-банкінгом.
Де можна скористатись BankID?
На даний момент існує дві системи BankID – від ПриватБанку і Ощадбанку.
У 2021 році до системи НБУ на основі Ощадбанку підключені тільки дві організації: «Ощадбанк» і «Радабанк». Ряд інших банків знаходяться на різних стадіях підготовки, тестування та підключення до системи, тому надалі список буде поповнюватись.
На системі ПриватБанку зараз працює вже більше банків: ПриватБанк, А-Банк, Банк Конкорд, Банк Південний, в найближчий час до списку приєднається банк ПУМБ.
Крім банків системою приватбанку користуються такі організації:
- МФО: UltraCash, Глобал Кредит, CreditUP, СreditPlus, KF.UA і інші;
- хостинг і інтернет-провайдери: Хостинг« Україна»;
- бізнес в інтернеті: Freelancehunt, Бесплатка і RIA.com.
Через систему ПриватБанку можна пройти ідентифікацію, якщо користувач має Android-смартфон. При наявності ID-карти (пластикового паспорта) смартфон повинен мати NFC-чіп, при наявності Електронно-цифрового підпису (ЕЦП) – ні.
Проте для взаємодії з державними органами переважно використовується система Ощадбанку.
Як скористатись сервісом BankID
Скористатись BankID досить просто. Ось невеликий алгоритм дій, що допоможуть вам швидко розібратись:
- Перейдіть на офіційний сайт Електронної ідентифікації громадянина (https://id.gov.ua/). Там ви детальніше зможете вивчити функції та умови послуги.
- Перейдіть на сторінку авторизації банку (https://id.gov.ua/bankid-nbu-auth) та оберіть свій банк із списку.
- Алгоритм перенаправить вас на сторінку авторизації вашого банку. Для завершення введіть дані для входу.
Таким чином ви зможете зв’язати BankID із своїм банком.
2 коментарі “Що таке BankID і для чого він потрібен?”
Хочу взяти займ на 3000 грн
Людмила, здрастуйте. Беріть! В чому проблема? 🙂