Скільки коштує РРО?

Всі вже знають, що з 1 січня поточного року підприємці повинні були встановити РРО. Більшість з них це не зробило. Якщо зайти в пересічний магазин поблизу свого дома, то з’ясується, що оплатити карткою товар наразі неможливо. Як пояснюють підприємці, головна причина подібної ситуації – це дорога вартість РРО. Для бізнесу такі видатки є неприпустимими.

Для того, щоб внести ясність у це питання, з офіційною заявою виступив Даніїл Гетьманець,  голова податкового комітету Верховної Ради України. Він зазначив, що вартість ПРРО – програмного реєстратора розрахункових операцій для бізнесу коштує близько 125 грн на місяць. Такі суми можуть сплатити виключно всі підприємці, а тому не потрібно обґрунтовувати саме не бажання працювати відкрито та офіційно великою вартістю РРО.

Він також прокоментував факт того, що напередодні представники Державної регуляторної служби озвучили суми в 100 000 грн. Саме стільки потрібно бізнесу для РРО. За їх словами сюди входять всі витрати, включаючи й заробітну плату бухгалтеру, потреби в якому до цього підприємці точно не мали.

Так ось Даніїл Гетьманець навпаки відзначив той факт, що бізнес, який розпочав працювати з РРО, зрозумів ефективність такого підходу. Власники бачать, як працюють їх продавці, вони системно можуть проаналізувати результативність їх праці. І це добре для усіх, обсяги продажів зростають.

Представник податкового комітету також зазначив, що самі продавці швидко навчилися користуватися зазначеними пристроями. Якихось проблем, за його словами, наразі немає. І бізнес повинен зрозуміти, що йому більш вигідно встановити РРО та офіційно сплатити ті ж самі 125 грн щомісячно, ніж системно сплачувати незрозумілі суми податківцям. «Наші підприємці звикли платити за те, щоб їх не перевіряли, чим платити за те, щоб працювати законно» – слова очільника.

Наприкінці промови він попрохав всіх сприйняти реформу такою, яка вже відбулася. Не потрібно прохати про скасування такого закону. Звичайно, не всі мають бажання працювати відкрито, але це надає можливість для детінізації економіки та підвищення соціальних стандартів. Він також зазначив, що максимально, що він може зробити для малого бізнесу – це в поточному році зменшити розмір штрафів за відсутність РРО, але на 100% обіцяти такі пільги він не має змоги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *