Які інвестиції у 2022 році можуть стати прибутковими

Паніка стосовно воєнного конфлікту та нападу Російської Федерації на Україну значно впливає на весь інвестиційний клімат в нашій державі. Але ситуація така, що відповідна поведінка з’являється у закордонних інвесторів. Вітчизняні інвестори навпаки поводять себе дуже рішуче, а у деяких випадках вони готові переплачувати за інвестиційно привабливі активи. Йдеться зокрема про комерційну нерухомість ліквідного типу.

До речі, саме комерційна нерухомість може стати тим активом, який у 2022 році при різних обставинах в будь-якому випадку принесе прибуток. Наразі всі об’єкти мають попит. Немає таких, що не продаються або довго знаходяться в законсервованому стані. Якщо продавець реально оцінює вартість свого активу, то він без будь-яких проблем зможе реалізувати такий актив на ринку.

Цікавий факт й в тому, що наразі комерційна нерухомість купується не лише за реальну вартість, але й ту, яка значно перевищує таку ціну об’єкту. Як яскравий випадок подібної ситуації  можна навести приклад наявної пропозиції аукціону Prozorro. Там деякі об’єкти виставляються за достатньо велику вартість. Наприклад, є об’ява, де пропонується лот в місті Київ вартістю 300 доларів за 1 кв. м. З одного боку, вартість здається невеликою, але це об’єкт, в якому немає стелі, він знаходиться в жахливому стані та потребує реконструкції. Відповідно власнику потрібно буде додатково інвестувати 400 доларів приблизно в 1 кв. м. Підсумкова вартість складатиме 700 доларів мінімум. І цікаво те, що покупець на такий об’єкт знайшовся. Додатково він погодився сплатити вже 800 доларів за 1 кв. м.

Спостерігається активізація й на ринку землі. Якщо минулого року більшість інвесторів обрали позицію очікування, то наразі всі активно почали якщо не купувати земельні площі, то хоча б придивлятися до більш привабливих пропозицій. Наприклад, можна спостерігати тенденцію, коли компанії розпочинають масово купляти невеликі земельні ділянки та створювати таким чином певну пропозицію – земельний банк. Коли вартість на подібні активи підвищиться, вони зможуть запропонувати потенційному покупцю достатньо привабливі варіанти.

Стосовно великих інвестиційних проєктів ситуація зовсім протилежна. Ті проєкти, які потребують значних капіталовкладень, зі сторони вітчизняних інвесторів поки ігноруються. А ось закордонні інвестори й готові вкладати кошти, в них є такий капітал та їх повністю влаштовує вартість, але зробити вони це прагнуть потім. Тобто такі активи наразі не мають попит.

Таким чином, якщо й вкладати кошти в якісь інвестиційні активи, то це точно в нерухомість та земельні ділянки. Це те, що при будь-яких умовах надасть у 2022 році або в майбутній перспективі значні прибутки. Наразі не потрібно вкладати заощадження у валюту, наразі вона достатньо нестабільна. Не зможе принести значних відсотків й депозит в банку, який наразі пропонує невеликі відсотки. Є можливість, що з підвищенням облікової ставки НБУ, банки збільшать відсотки за вкладами, але поки все це в теорії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *