Створення спеціалізованого фінансового суду для банків – всі за та проти

Наразі Україна входить в топові позиції за обсягами проблемних кредитів. І тут є декілька причин. Одна з них – це неможливість банків, які все ж таки надають кредити юридичним та фізичним особам, потім захистити свої інтереси та повернути кошти. І саме тому банкіри замислюються над тим, щоб в Україні було створено спеціалізований фінансовий суд. Головним ініціатором такого питання став голова Національного банку України – Кирило Шевченко. Він зазначив, що головна мета такої ідеї – захист банків та їх інтересів.

Він звернув увагу, що мова не йде про створення суду, який буде захищати виключно гроші фінансових установ. Така установа буде працювати як на благо кредитора, так і на благо самого позичальника, розглядаючи конфліктні ситуації. Проблема в тому, що наразі судовий розгляд таких справ обмежуються не компетентним підходом при формуванні судового рішення, немає професійного підходу в цьому питанні.

Кирило Шевченко зазначив, що наразі кредитний портфель усього банківського сегменту становить 1 трлн грн. І це колосальна сума для ринку України, а тому її варто захищати, щоб банки могли стабільно функціонувати та не відчувати нехватки грошей. 

Наразі питання щодо фінансового суду розглядається, активно обговорюється у владних структурах. Є два варіанта, як буде працювати така установа: як окремий підрозділ влади, тобто він буде створений на таких же правах, як і господарський суд, наприклад; або як спеціалізована палата при якомусь суді. Представники такої концепції впевнені, що вирішення цього питання дозволить збільшити інвестиції в Україні та надасть певні гарантії для інвесторів, працюючих в державі. 

Чи все так однозначно

Прихильники створення фінансового суду говорять про те, що наразі жодний суд не має компетентного суддю, який би став на сторону саме кредитора. Суддя – це така ж людини, вона виступає в якості позичальника, а тому вона більш прихильна до клієнта фінансової установи. Такі справи можуть розглядатися роками, а рішення виноситися не на користь жертви. 

Поки створення фінансового суду розглядається на рівні громадських обговорень. Жодного законопроекту щодо цього питання на рівні законодавчої влади не вносилося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *