Світові ринки збентежені можливими загрозами зі сторони Росії

Ситуація між Україною та Росією впливає не лише на саму Україну та її економічну стабільність, додатково вона стосується й світових ринків. Так постійні ризики можливого вторгнення зі сторони РФ та інформаційна війна між гігантами політичної арени призводить до того, що інвестори не впевнені у майбутньому. Наприклад нещодавно вартість індексу голубих фішок у Великій Британії впала на понад 50 млрд фунтів. І це рекордне за останні роки падіння подібного типу. Міжнародні інвестори розпочали масово продавати свої активи, особливо ті інструменти, в яких вони не впевнені. Це вдарило не лише по валюті, але й також по курсу криптовалюти.

Європейські ринки досягли максимуму щодо падіння, яке спостерігається за останні два роки. А ось такий показник як індикатор страху серед інвесторів досяг максимального значення за останні півтора року. Вартість акцій багатьох компаній рекордно впала. І якщо деякі інвестори, яким не принципово заробити великі кошти, готові очікувати можливої стабілізації, то ось спекулятивні інвестори просто хаотично розпочали розпродавати свої активи. Багато експертів називають сьогоденну ситуацію як панічну втечу.

Всі очікують на річну звітність світових гігантів, на основі якої буде прийнято подальше рішення виходити чи ні з гри на ринку. Але заяви Центробанку Сполучених Штатів Америки, який заявляє про підвищення облікової ставки на днях, грає також не на користь інвесторів. Вони будуть швидкими темпами намагатися продати акції, щоб через деякий час придбати собі більш вигідні варіанти.

Наразі найбільш популярною дією серед всіх учасників ринку є вкладання своїх коштів у валюту. На думку більшості, саме такі дії є найменш ризикованими. Здивувала ситуація зі швейцарським франком. Інвестори розподілилися в більшості на два фронти – хтось вкладає в долар, а хтось у швейцарський франк. І якщо курси зазначених валют зростають, то ось курс рубля стосовно долара досяг свого історичного мінімуму. Впродовж тижня він досяг позначки в 79,5 рублів. Але для справедливості слід сказати, що гривня також не характеризується стабільністю. Що буде далі, покаже лише час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *