Два українські банки запустили пілотний проєкт для торгівлі акціями

Ще в грудні минулого року представники двох фінансових установ – Monobank та Альфа-банк заявляли про те, що вони готові до запуску пілотного проєкту, пов’язаного з торгівлею акціями. І якщо в грудні такі застосунки для мобільних телефонів тільки апробували на певній кількості людей, то наразі вони вже запущені та можуть використовуватися для фондових операцій.

24 січня поточного року Монобанк все ж таки запустив тестову версію додатку для торгівлі акціями. Для цього використовується спеціальний додаток – Mono invest Оскільки поки проєкт пілотний, то банк стягує пільгову ставку за кожну операцію. Наприклад, наразі вона встановлена у розмірі 0,01% від операції, а ось вже з квітня поточного року, коли застосунок можна бути використовувати за рамками тестового режиму, комісія складатиме 0,3% від операції.

Нещодавно й пояснили алгоритм надання доступу до торгівлі. Всі бажаючи можуть залишити заявку на доступ до фондового ринку, а банк поступово буде здійснювати підключення своїх клієнтів. В будь-якому випадку банк виступає лише посередником, який допомагає українцям вийти на міжнародний рівень та залучитися підтримкою міжнародних брокерів. Зокрема, Монобанк буде забезпечувати роботу біржі шляхом співпраці з Exante.

Це і пояснює факт того, чому всі операції будуть проводитися в доларах. Їх здійснює міжнародний брокер, відповідно всі акції фактично будуть зберігатися на його рахунках. Але плюс в тому, що представники банку завдяки активній співпраці з Національним банком України змогли забезпечити клієнтам відсутність подвійної конвертації. Це дуже зручно та економить кошти простих інвесторів.

Також перевага використання додатку в тому, що банк одразу виступить у ролі податкового агента. Цей факт надає можливість отримувачам прибутку не переживати за виконання чинних норм податкового законодавства. Всі податки утримує з клієнта та перераховує до бюджету саме Монобанк. Власнику рахунку нічого роботи в цьому питанні не потрібно.

Аналогічні заяви лунали й від Альфа-банку. Він також ще в грудні заявляв про тестову версію програми. І він виконав свої обіцянки. Лише за декілька годин його роботи було проведено близько 200 фінансових операцій. Перевага в тому, що наразі клієнти можуть купувати акції різних компаній, купуючи лише одну штуку. Це дуже зручно та надає можливість пройти й певне навчання учасникам ринку. Правда мінімальна вартість акції стартує від 4 000 грн, що для середньостатистичного українця також є достатньо великою сумою. Але  радує навіть той факт, що така можливість є і вона доступна широкому колу звичайних людей.

Наразі вже ПриватБанк замислюється над тим, щоб розширити діапазон своїх послуг та надати можливість клієнтам також торгувати акціями. Але поки це обмежується лише обговорюванням та можливими розробками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *