Цілеспрямоване заниження доходів від спрощенців

Представники податкової інспекції України заявляють, що значна частка підприємців, працюючих на спрощеній системі оподаткування, постійно зловживають цим режимом і цілеспрямовано занижують базу оподаткування. Це приводе до того, що держава не до отримує значну частку податків, а самі підприємці постійно наражають саме на додаткові штрафні санкції.

За результатами аналізу, більше всього серед тих, хто занижує базу оподаткування, значяться підприємці 2-ї групи. Серед них порушників більш всього в сфері торгівлі – до 30% та сфері переробної промисловості – до 25%. Так за статистичними даними підприємці цих сфер часто користуються податковими пільгами та режимами на граничних розмірах доходу. І є багато фактів того, що вони його занижують спеціально, щоб не переходити на загальну систему оподаткування.

Найбільш розповсюджене порушення – це розподілення зобов’язань компаній одразу на декількох фізичних осіб-підприємців, коли фактично вся діяльність підпорядкована одному власнику та має єдиний апарат управління. І це фактично призводить до використання не законних схем маніпулювання з податком на додану вартість. В Україні існує ситуація, коли країна ніяк не заохочує компанії працювати саме на звичайній системі оподаткування. І це велика проблема, оскільки таким чином бюджет країни втрачає велику кількість грошових ресурсів.

Щоб вирішити ці проблеми та збільшити податкові надходження, експерти рекомендують все ж таки ввести до практики обов’язковий ПДВ для всіх компаній роздрібної торгівлі, а також зобов’язати всіх мати касові апарати. Лише так можна зменшити відсоток компаній, працюючих в тіні. Але поки такі пропозиції залишаються на папері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *