Турецька ліра знову побила всі історичні максимуми

Останній рік для економіки Туреччини є дуже складним. Основна причина – знецінення національної валюти та рекордні показники інфляції. І все це по причині не зовсім прийнятної за економічними законами політики влади. Коли необхідно облікову ставку підвищувати та стримувати доступ бізнесу, населення до вільної грошової маси. І наразі ситуація знов погіршується після деякої стабілізації.

З одного боку, Президент Туреччини вже повинен зрозуміти, що впроваджена їм влада впродовж року дає тільки негативні результати. Ніякого покращення від зменшення облікової ставки бізнес точно не отримує. Але сьогодні Р. Ердоган заявив про необхідність зниження відсоткової ставки ще на кілька значень. І все на рекордному зростанні інфляції.

Наразі курс ліри становить 17 турецьких лір. І якщо ще рік тому за один долар давали 9-10 лір і це також було незвичним для Туреччини, всі казали про різке знецінення валюти, то що казати про зазначений курс, який взагалі не є прийнятним для ринку.

При офіційному виступі Президент Туреччини зробив акцент на тому, що він не буде змінювати чинний курс влади. Все, що робить влада, це відкриття доступу для звичайних людей до грошей та кредитів. За словами уряду, останні 20 років країна жила за невигідними законами економіки. Відкривати бізнес та брати кредити могли лише ті, котрі й так достатньо впевнено себе відчували у житті.

За офіційними джерелами наразі реальна відсоткова ставка з коригуванням на теперішній рівень інфляції складає у від’ємному значенні – майже 60%. І тенденції щодо її зменшення зберігаються.

Президент же Туреччини закликає всіх слідувати такому курсу, яку взяла влада Туреччини. За словами Ердогана вони розробляють та впроваджують в практику нові економічні моделі. І попри всі перепони та осуд світових експертів, Туреччина й надалі має великий потенціал для розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *