У 2022 році буде спостерігатися значне скорочення страхових компаній

Директор департаменту нагляду за ринком небанківських послуг Національного банку України Ольга Максимчук заявила про те, що у 2022 році тенденції щодо значного скорочення страхових компаній будуть зберігатися. Основна причина такої ситуації – це нові вимоги до небанківських установ, які працюють на фінансовому ринку України. 

Зокрема йдеться про нові вимоги щодо отримання ліцензії. Ще восени було прийнято новий законопроєкт, який затверджував нові правила розкриття інформації про власників таких компаній. Зокрема, посилювався контроль щодо тих осіб, які планують очолити фірми, придбати у власність частину акціонерного капіталу. Змінилися й умови щодо мінімального статутного капіталу. Додатково була введена шкала щодо визначення мінімального розміру капіталу в залежності від того, скільки страхових послуг надає компанія, які саме, якому класу ризику вони відповідають. Загалом вимоги щодо можливості діяльності страховиків значно підвищилися. 

Статистичні дані свідчать про те, що у 2021 році ринок страхових послуг скоротився аж на 27%. І це значне скорочення для будь-якого ринку. У 2022 році очікують ще більше зменшення, що фактично може обернутися проблемою – монополізацією ринку. Але з другого боку, при значному скороченні безпосередньої кількості організацій, активи ж тих самих страховиків лише за 9 перших місяців 2021 року збільшилися на 2%. Це пояснюється новими вимогами до розміру капіталу.

Головна причина припинення діяльності – це не бажання самої компанії, а безпосередня дія саме регулятору – Національного банку України. Він застосовував такі санкції за порушення певних вимог чинного законодавства. Лише невелика кількість компаній самостійно надавала заяву про припинення діяльності. 

Слід зазначити, що останнім часом Національний банк України застосовує жорсткіші заходи контролю та впливу. Це стосується як страхових компаній, так і інших фінансових установ. Особливо така ситуація спостерігається серед колекторів та мікрофінансових організацій, які постійно порушують наявні правила гри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *