Згідно зі стратегічним планом розвитку Україна у 2030 році повинна повністю бути забезпечена газом власного видобутку. Саме така задача є в національній економічній стратегії. При цьому таке завдання має першочерговий характер, оскільки різке підвищення вартості газу призводить до неможливості розвитку бізнесу та певної фінансової скрути серед населення.
Представники уряду запевняють, що держава поступово йде до своєї мети. Наразі вже підписано 11 угод щодо цього напрямку. Загальний обсяг такої співпраці – понад 13 млрд грн. І це лише початок для того, щоб ряд інвестиційних проєктів щодо активізації видобутку вітчизняного газу був реалізований на практиці.
Друга половина поточного року повинна стати переломним моментом в цьому питанні. На осінь 2022 року заплановано запуск першої промислової свердловини. Які результати цього проєкту поки невідомо, але вже зрозуміло, що такий вектор роботи мінімізує ризики залежності нашої держави від Росії та інших країн.
Щодо питання забезпечення держави газом на поточний рік, то уряд вже замислюється над цим питанням. Йдеться про опалювальний сезон, який розпочнеться осінню поточного року. Планується, що вже у квітні розпочнеться заповнення підземних сховищ. Головна причина цього в тому, що так можливо придбати газ за більш прийнятною ціною, ніж через пів року.
Стосовно питання співпраці з Росією та транзиту газу, питання відкрите. Уряд заявляв, що в поточному році буде запущено ряд альтернативних механізмів по запуску газу з інших держав. Але поки про реальні проєкти невідомо.