У США колекторам розширили список їх повноважень: тепер можна писати й у соціальні мережі

У США на рівні законодавства колекторам надали розширений перелік повноважень. Зокрема, їм гарантовано надана офіційна можливість писати в соціальних мережах. Саме такий регламент спілкування між боржником та колектором затверджено Бюро фінансового захисту споживачів США.

Звичайно, такий механізм взаємодії зазнав критики як з боку опозиційної влади, так і з боку правозахисних організацій. Адже написання повідомлень у соціальних мережах тягне за собою втручання в особисте життя населення, частина якого також захищена законом.

При цьому цікавий момент в тому, що колектори можуть писати лише в особисті повідомлення та лише на особистих сторінках. Звертатися до боржника через громадські канали зв’язку неможливо. Звичайно, рішення читати такі повідомлення чи ні, приймає сам позичальник. Але сам факт того, що у колекторів з’явилося таке право, змушує замислитись.

Але є й позитивні моменти щодо прийняття нових регламентів. Наприклад, колекторам заборонено спілкуватися із позичальником більш ніж 7 разів на тиждень. Також існують обмеження щодо часу спілкування колектора та позичальника з приводу одного й того ж боргу.

Загалом експерти сходяться на думці, що нові правила взаємодії колекторів і позичальників повинні були бути прийняті раніше. Бо досі діяли норми 70-х років минулого століття. Але суспільство вже зробило крок вперед, а от регламент взаємодії між суб’єктами у питаннях стягнення боргів на жаль ні.

Супротивники нових правил говорять про те, що спілкування через інтернет – не зовсім ефективний захід. Людина хоче читає повідомлення, хоче ні. Також ніхто не анулює можливість втрати повідомлення в соціальних мережах через поганий інтернет.

За офіційними статистичними даними, близько однієї третини всіх споживчих кредитів у США визнано проблемними. І йдеться не про банальні прострочення, які допущені 1-2 рази. Йдеться про борги, які вже продані колекторам і вважаються безнадійними. Набагато гірша ситуація з іпотечними кредитами, взятими на купівлю житла. Держава досі відчуває на себе «мильну бульбашку» 2008 року. Люди не можуть сплачувати кредит, отже, вони залишаються без житла та грошей для існування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *