Україна вже отримала перші 770 млн доларів від Канади в рамках співробітництва з МВФ

Канада надала Україні перший транш фінансової підтримки. Сума складає понад 770 млн доларів. Але треба одразу зауважити, що це не безоплатна чи безповоротна фінансова допомога, а лише позика за пільговими умовами. 

Попри те, що підтримка була надана країною Канада, фактично цей транш – це один з етапів активного співробітництва України та Міжнародного валютного фонду. Згідно з умовами, які були підписані між партнерами, кредит надається строком на 10 років. Відсоткова ставка – 1,69%. 

Перевага такого співробітництва в тому, що державу не обмежили в тих напрямків, куди вона може витрачати ці кошти. Але першим завданням згідно з попередніми домовленостями буде покриття потреб саме соціальної сфери. Згідно з наданими коштами Україна зможе погасити чинну заборгованість за виплатами внутрішньо переміщеним особам, а також хоча б частково розв’язати гуманітарні проблеми в деяких регіонах.

Також слід зазначити, що Міжнародний валютний фонд виступив активним учасником програм підтримки українського суспільства. Ще декілька місяців тому за сприянням МВФ було відкрито спеціальний рахунок для держави, на який вона зможе одночасно отримувати різні транші допомоги та кредитів. Використовувати цей рахунок вона зможе лише на стабілізацію економіки та соціальну сферу. Витрачати кошти на військові цілі згідно з даною програмою підтримки Україна не має змоги.

Після отримання грошей слова вдячності одразу висловив Сергій Марченко, який наразі обіймає посаду міністра фінансів України. Він відзначив, що така допомога не просто показує, хто є хто. Вона реально представляє суспільству ті країни, які допомагають Україні у 21 столітті виборювати свою свободу. 

Треба нагадати, що більшість експертів, в тому числі й українських економістів, дуже скептично ставляться до великої кількості кредитних коштів, які наразі отримує чи бажає отримати Україна. Всі наполягають на тому, що Україна не зможе повертати кошти найближчим часом, кредитний борг лише загострить фінансову проблему. Відновлення та стабілізація економіки повинні проходити шляхом залучення приватних інвесторів, грантів тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *