Який бізнес наразі в пріоритеті?

Попри війну багато сегментів бізнесу почали своє відновлення. І виникає питання, що є пріоритетним для України й в які сегменти народного господарства готова вкладати гроші Європа.

Якщо аналізувати довоєнний період, то основна частка бюджету формувалася шляхом податкових надходжень з підприємств тяжкої промисловості. Також важливу роль відігравав агропромисловий сектор та ІТ-галузь.  Цікавий факт, що деякі пріоритети залишилися й наразі. І за оцінками експертів, такими вони будуть навіть після закінчення війни.

Звичайно, увесь світ чекає того, коли українське зерно буде експортовано до країн, у яких є в ньому потреба. Також всі чекають і нового врожаю від нашої держави, всупереч війні та труднощам з посівною. До речі, за офіційною заявою аграріїв вони виконали плани з посівною на 85-98% (в залежності від посівної культури). Тому агропромисловий комплекс в залежності від можливостей буде працювати зараз, а також після війни.

Активно розвивається галузь харчової промисловості. Населення України все одно має потребу в харчових продуктах та напоях, а тому вкладати гроші в стабілізацію саме цієї галузі будуть в будь-якому випадку. Уряду не слід сподіватися лише на гуманітарну підтримку, оскільки в будь-який час ці країни можуть відмовитися від надання допомоги. 

Позитивним моментом є стабільна діяльність банківського сектору. Експерти зазначають, що українські банки наразі достатньо стабільні та навіть при тривалій війні банки не будуть анулювати свою діяльність. Тому банківський сегмент буде працювати 100%.

Головні ставки експертів – це будівництво. Це те, що вже почало відновлюватися на Західній Україні. Там активно почали будувати житлові квартали, виробляти суміжну продукцію, продавати житло. Відповідно потребує активного відновлення будівництва й постраждалі регіони, серед яких Сумщина, Харків, Київ та Чернігів. 

Відновити тяжку промисловість наразі неможливо. Основна проблема – головні виробничі потужності розмішуються на окупованих територіях або територіях, де тривають бойові дії. Також є проблеми з розвитком малого бізнесу. За неофіційними джерелами з початком війни в України дуже активізувалося хабарництво. Тому підприємці не дуже прагнуть відновлювати діяльність та проходити різноманітні перевірки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *