Українці, які працюють легально в Польщі, отримують на дитину до 3,2 тисячі гривень

Багато країн Європи цього року відчувають нестачу робочої сили, а тому зацікавлені у залученні українців. І є безліч заходів, які спонукають наших співгромадян їхати на роботу до Польщі та інших країн Європейського Союзу. Один із таких заходів – соціальна захищеність та додаткова фінансова допомога, яка надається з боку місцевої та державної влади. 

Так представники польського уряду заявляють про те, що кожен офіційно працевлаштований українець отримує на свою неповнолітню дитину соціальну виплату. Вона становить 500 злотих,  на наші гроші це становить 3200 гривень. На перший погляд, допомога здається не такою суттєвою. Але плюс у тому, що вона надається на кожну неповнолітню дитину. У тій же Україні батькам, що працюють, від держави точно такі виплати не надаються.

Сім’ям, де є лише один з батьків – мама чи тато, виплата надається у подвійному розмірі. Також додатково пропонуються соціальні пільги, знижки. Але скористатися таким забезпеченням можуть люди, які легально перебувають у Польщі та мають оформлену «карту побуту». Але й такі виплати не є остаточними. 

Усі батьки перед початком навчального року отримують допомогу у вигляді 300 злотих для підготовки до початку навчального року. І знову-таки виплата надається на кожну неповнолітню дитину до 18 років. Соціально незахищені люди, наприклад, за наявності дитини з обмеженими можливостями додатково можуть отримувати до свят різні соціальні набори, подарункові сертифікати та виплати до 500-700 злотих. І все це пояснює той факт, чому все більше українців так прагнуть потрапити до Польщі за робочою візою. Люди з «картою побуту» мають всі ті ж права і гарантії, що й громадяни цієї держави. 

Нагадаємо, що карта побуту – це як вид на тимчасове проживання у Польщі. Отримують її ті українці, які офіційно працюють у Польщі. Перевага такого документа полягає в тому, що людям не треба постійно переоформлювати документи на місцях. Також дозволено вільне переміщення з України до Польщі. За наявності такої картки українець звільняється від необхідності отримання робочої візи та інших документів, які дозволяють працювати в країні.

 Останні місяці влада Польщі активно обговорює питання спрощення правил отримання такої картки. Вже прийнято відповідний закон. Загалом це збільшить як загальну кількість людей, які мають такий дозвіл на проживання, так і кількість людей, які забажають виїхати з України до Польщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *