Яка сума боргів із комуналки дозволить владі продавати квартиру неплатників?

Нещодавно між Україною та Міжнародним валютним фондом було підписано Меморандум про подальшу співпрацю. У документі прописано безліч тез та рекомендацій, які наша держава зобов’язана виконати для отримання чергового траншу. І однією з таких вимог є необхідність посилення санкцій для неплатників комунальних послуг. Рішення викликане не лише вимогою МВФ, а й реальною потребою. За останні два роки загальна кількість боргів за комунальні послуги зросла вдвічі. А середній борг за комуналку у кожній українській сім’ї становить 4 000 грн. 

Наразі обговорюється питання збільшення штрафних санкцій за борги, що утворилися. Щоправда, поки що йдеться про їх підвищення на рівні інфляції. Експерт із цих питань Крістіна Ненно заявила про те, що серед українців утворилися такі тенденції, які дозволяють нашим громадянам взагалі не переживати за оплату комунальних послуг. Багато сімей вважають, що вони можуть вільно не платити за послуги, які не можуть «обрізати». Наприклад, йдеться про гарячу воду та опалення. Як показує статистика, саме за даними комунальними послугами найбільші борги серед населення. 

Щоб якимось чином вирішити ситуацію, постачальники почали замислюватися над нею. Компанії знайшли інший підхід до таких неплатників. Вони стали запроваджувати досить високі санкції – до 3% від суми боргу нараховується в якості пені та плюс додатково  стягується відсоток інфляції. У результаті сім’ям вигідніше заплатити, ніж платити такі шалені відсотки. 

Цікаво, що комунальні підприємства отримують таку можливість на законодавчому рівні. Пеня може застосовуватися будь-якої миті. Але для багатьох це також не є приводом платити за своїми зобов’язаннями. Люди продовжують і надалі накопичувати борги. І тоді з’являються судові позови від підприємств, які задовольняються дуже швидко навіть без присутності відповідача. Рішення є, отже, борг потрібно сплатити за рішенням суду. Якщо й цей спосіб стягнення боргу не дає результату, тоді до процесу залучаються виконавчі служби. На майно боржника накладається арешт та конфіскується майно. 

І експерт назвав мінімальну суму боргу, за якої громадянин України та члени його сім’ї можуть залишитися без квартири чи будинку. Це 120 тисяч гривень. За меншої суми боргу конфіскувати житло не мають права. 

З одного боку, сума у 120 000 гривень здається величезною, але з урахуванням нинішніх цін на комунальні послуги та додаткової пені (нараховується щодня на суму заборгованості), досягти такої межі нескладно. А тому кожен теоретично може залишитися без свого житла. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *