Статистичні дані свідчать про те, що останні два-три місяці громадяни України збільшили інвестування в криптодепозити на 100%. Така тенденція спостерігається не лише в Україні, а також в інших країнах СНГ, зокрема Росії та Казахстані. Якщо на початку літа обсяги криптодепозитів становили 190 тис. доларів, то наразі вони вже досягли позначки 620 тис. доларів. І особливість в тому, що таке зростання викликано не тими ж самими вкладниками, з’явилася велика кількість нових рахунків, зокрема, приріст нових учасників цього ринку становить 220%.
Попитом користуються так названі Saving рахунки, коли людина розміщує кошти в криптовалюті під певний відсоток. Пропонують такі фінансові послуги великі світові біржі. Є можливість відкрити рахунки на різний строк та під різний відсоток.
Особливість цього року, що раніше таким методом інвестування користувалися великі компанії та інвестори. Попит серед звичайних громадян був відсутній. Але в цьому році все змінилося. Люди також не впевнені в стабільності своїх заощаджень, а тому активно шукають можливість додаткового пасивного доходу. І як результат користуються актуальними для цього часу інструментами. Причина – криптодепозити забезпечують більший відсоток прибутку в порівнянні з депозитами в банках.
Такі тенденції призвели до того, що наразі Україна станом на листопад 2021 року входить в топ 10 країн, які інвестують саме в криптовалюту. І чим більше зростає курс, тим більше сам попит. І прогнози свідчать про те, що обсяги інвестування до кінця року ще зростуть. Цікаво і те, що експерти пояснюють такий стан не лише активізацією ринку, але й нестабільною політичної та економічної ситуацією в країні. Чим менше ВВП, тим більше попит.
Проблема існує і з законодавчим регламентуванням цього питання. В жовтні місяці на обговорення був запропонований законопроект, який би додав би чіткість застосування криптовалюти в України. Але від президента надійшло вето, тому поки ніякого нормативного акту в цьому питанні немає.