Visa чи Mastercard – в чому різниця?

Кредитна карта – один з найважливіших інструментів сучасної людини. Тому перед оформленням обов’язково потрібно розібратись, чим відрізняється картка віза від мастеркард та обрати кращу систему для себе. А Finance Credit допоможе з вибором.

Коли справа доходить до реєстрації кредитної карти, один з виборів, який вам, можливо, доведеться зробити – обрати одне з гучних імен в платіжних мережах. Але ж яка в них різниця? Що краще – Віза чи Мастеркард? І що ви повинні шукати, вибираючи між ними? Розглянемо це питання детально.

Кредитні карти – повсякденна складова фінансів. За даними банків, тільки за один місяць може бути проведено близько 200 мільйонів покупок за 10 мільйонами особистих кредитних карт. Для обслуговування цього величезного ринку існують сотні різних типів пакетів кредитних карт, доступних через фінансові установи, кожен з яких має свій унікальний набір переваг і витрат.

Однак більшість кредитних карт виглядають однаково – це прямокутний шматок пластику з цифрами. І найчастіше на цих картах проставляється логотип Visa або Mastercard.

Зміст

Чим відрізняється Віза від Мастеркард?

За даними Statista.com, логотипи цих двох компаній нанесені на левову частку кредитних карт в – близько 80% всіх платежів припадають на карти з одним з їх логотипів. Однак ці компанії мають лише незначний вплив на фактичний продукт кредитної картки і переваги, на які користувач може в кінцевому підсумку підписатися, а саме:

 • Це просто цифрові платіжні платформи – вони надають тільки систему, що дозволяє здійснювати платіжну транзакцію, а не самі розподіляють карти.
 • Мастеркард чи Віза не видають кредитні карти і тому не визначають, наприклад, скільки відсотків з вас може стягуватися за непогашений залишок або які типи балів ви заробите, якщо ваша карта прив’язана до програми винагород. Ці речі вирішують банки-емітенти.
 • Кредитні карти з обох платформ приймаються приблизно однаково в будь-якій точці світу.

Однак між двома платіжними платформами є деякі незначні відмінності. Як приклад, Monobank пропонує своїм клієнтам обрати з двох платіжних систем, коли інші банки надають карту однієї системи, з якою співпрацюють. Коли банк дає такий вибір, у користувача розбігаються очі і він не знає, яку обрати карту від монобанку – віза чи мастеркард.

чим відрізняється віза від мастеркард

Ми розповідаємо, яка різниця між Віза і Мастеркард:

 • Деякі банки і торгові точки мають «ексклюзивні» домовленості з одною платіжною платформою в порівнянні з іншою. Наприклад, банки часто підписують угоду на десятки років з певною системою, що означає, що клієнтам банку будуть пропонуватися тільки кредитні карти цієї системи.
 • «Пільгові» програми – пільги, вбудовані в карти Visa або Mastercard до того, як банк-емітент застосує свої умови – трохи розрізняються. Mastercard пропонує «стандартну карту Mastercard» разом з більш високими рівнями переваг – Platinum, World і World Elite – в той час як Visa пропонує стандартну пропозицію з додатковими перевагами, доступними з пакетами Gold, Platinum, Signature і Infinite. Однак банки можуть змінити ці умови і / або запропонувати свої власні програми пільг, тому було б непогано перевірити умови пакета пільг по кожному окремому продукту кредитної картки, який пропонує банк, перш ніж приймати рішення.

Для більшості споживачів реальної різниці між Mastercard і Visa немає. Обидва варіанти широко поширені більш ніж в двохстах країнах, і дуже рідко можна знайти місце, де приймуть карту однієї платіжної системи, а іншої – ні. Однак ні Visa, ні Mastercard насправді не випускають кредитні карти самі, тому основні відмінності між кредитними картами створюють банки, які їх випускають. 

Яка картка краща віза чи мастеркард – розбираємось в дрібницях

Яка різниця між картками віза і мастеркард: якщо вони майже однакові, як вибрати правильну кредитну карту? Український ринок кредитних карт досить складний, фінансові установи пропонують сотні різних типів пакетів, кожен зі своїм набором переваг і умов. Коли справа доходить до вибору відповідної кредитної картки для ваших потреб, ви можете почати з оцінки:

 • Для чого ви його будете використовувати: для разової покупки? Або ви будете регулярно купувати товари за допомогою цієї карти? Різні карти підходять для різних цілей.
 • Ваша здатність погасити будь-яку заборгованість, що накопичилася: оплата товарів в «кредит» по карті насправді означає, що ви позичаєте гроші у фінансової установи. Коли справа дійде до погашення боргу, банк докладе ряд умов, таких як нарахування відсотків і очікування оплати в певний термін, якщо ви хочете уникнути додаткових витрат. Процентні ставки по кредитним картам зазвичай набагато вище, ніж по іншим видам боргових продуктів, таким як споживчі позики або іпотеки. Можливо, варто порівняти інші види запозичень з довгостроковими витратами, пов’язаними з наявністю кредитної картки.
 • Якщо ви плануєте користуватись додатковими перевагами кредитної картки: ознайомтеся з бонусними програмами пакету карт і будь-якими іншими перевагами, які він пропонує, наприклад страховкою на придбані товари.
 • Які картки, пакети і пропозиції пропонує ваш обраний банк і як ці пакети порівнюються з рештою ринку.
 • Також рекомендується вивчити різні типи доступних карток і їх функції.

Які типи кредитних карт Mastercard і Visa доступні у кредиторів?

Розбираючись у питанні, в чому різниця між віза і мастеркард, треба враховувати і типи кредитних карток. Незважаючи на те, що існує величезна кількість доступних карт з логотипом Visa або Mastercard, більшість з них можна віднести до тих, що задовольняють потреби широкого кола людей. Canstar використовує такі типи при присвоєнні зіркових рейтингів:

 • Преміум – для споживачів, яким потрібна карта, що пропонує більше переваг і надмірностей, ніж звичайна кредитна карта, наприклад, доступ до послуг консьєржа або безкоштовне страхування подорожей.
 • Нагороди – для тих, хто хоче отримувати прибуток від своїх повсякденних витрат, наприклад, у вигляді повернення грошей (кешбеку), подарункових карт або винагород за спосіб життя.
 • Бонуси для польотів – підходить для тих, хто хоче мати можливість використовувати бали по карті для перельотів.
 • Низька ставка – для тих, кому потрібна низька ставка і гнучкі умови погашення кредиту.
 • Низька комісія – для тих, хто користується низькою постійною платою і потенційним доступом до деяких преміум-функцій.
 • Перенесення залишку – для тих, хто хоче перенести залишок з однієї картки на іншу.

Які переваги Mastercard?

різниця між віза і мастеркард

Кредитні карти в мережі Mastercard діляться на три рівні. В порядку зростання ексклюзивності до них відносяться: стандартна карта Mastercard, World і World Elite. Кожен рівень містить всі переваги і привілеї тих, хто нижче нього. Cтандартна карта Mastercard не пропонує нічого примітного. Кращі переваги починають діяти для власників карток World і World Elite.

 • Кредитні карти World і World Elite Mastercard мають право на захист цін. Якщо ви зробите покупку, і ціна цього товару буде знижена протягом 60 днів з моменту покупки, мережа поверне вам різницю в розмірі до певної суми за кожну претензію. Для користувачів карт World і World Elite Mastercard цей час продовжено до 120 днів. Важливо відзначити, що не всі покупки покриваються ціновим захистом. Наприклад, ви не отримаєте відшкодування за товари, придбані на інтернет-сайті, основною метою якого не є продаж товару або пов’язаних з ним товарів. Це дискваліфікує таких роздрібних продавців, як Amazon.
 • World Mastercards також надає послуги консьєржа, які можуть забронювати столик в ресторані, квитки на заходи або допомогти з покупкою важкодоступних речей. Клієнт може завантажити і використовувати додаток Mastercard Concierge, щоб отримувати інформацію і отримувати знижки на спеціальні акції, що проводяться в його місті. Однак ми виявили, що більшість з них, як правило, є цільовими, елітними і розкішними, що може не всім припасти до смаку і по бюджету.
 • Ще одна визначна перевага карт World – це програма World Hotels & Resorts. Якщо ви бронюєте проживання в готельних мережах, що співпрацюють з системою (Fairmont, Mandarin Oriental і Relais Chateaux), вам будуть надані спеціальні пільги, такі як пізній виїзд, безкоштовне підвищення категорії номера і безкоштовний сніданок. Вони будуть відрізнятися від готелю до готелю.

Всі переваги World Elite підпадають під категорію ексклюзивних заходів. Ви отримуєте особливий доступ до гри в гольф, знижки на авіаквитки першого і бізнес-класу авіакомпаній-учасниць, а також спеціальні запрошення на ексклюзивні заходи в великих містах, наприклад Нью-Йорку. Якщо ви хочете дізнатися більше про поточні акції World Elite, відвідайте їх веб-сайт.

Які переваги карток VISA?

При розгляданні питання “яка різниця між картками віза і мастеркард” ми можемо зробити висновок, що VISA має більш просту структуру пільг.  Карти поділяються на два рівні: стандартна VISA і VISA Signature. Як і стандартна карта Mastercard, мережа VISA базового рівня не дає переваг вище середнього.

VISA Signature – це той рівень, де в гру вступають більшість переваг мережі. Кращі з переваг:

 • Компенсація за втрачений багаж. Якщо авіакомпанія втратить ваш багаж на рейсі, який ви оплатили карткою VISA Signature, мережа відшкодує вам збитки в розмірі до 3000 доларів США або 2000 доларів США за кожну сумку. Однак не всі карти мають право на отримання переваги. Кожен окремий емітент може обмежити цю перевагу для кожного облікового запису.
 • Фірмова колекція розкішних готелів. На веб-сайті VISA ви можете отримати низькі ціни в більш ніж 900 готелях з деякими додатковими перевагами. Єдина умова – ви повинні заплатити за послугу картою Visa Signature. Як і програма World Mastercard Hotels & Resorts, ви отримуєте додаткові пільги, такі як підвищення категорії номера і пізній виїзд. Пропозиція VISA трохи ширше, бо вона включає більше готелів.

Хоча VISA не забезпечує ціновий захист, деякі емітенти можуть запропонувати цю послугу від себе з картою VISA. 

Які стандартні переваги пропонують обидві системи?

що краще віза чи мастеркард

Обираючи, наприклад, інтернет картку віза чи мастеркард, пам’ятайте, що як VISA, так і Mastercard надають певні переваги. Деякі з них існують через федеральні правилв, в той час як інші стали галузевим стандартом, який, за очікуваннями емітентів, мережі надають власникам карт.

 • Захист від несанкціонованих витрат. Якщо ваша кредитна карта використовується для здійснення несанкціонованих покупок, ви можете повідомити про це своєму емітенту, і транзакції будуть зупинені. У такому випадку витрати покривають VISA або Mastercard.
 • Відмова від права на відшкодування шкоди при оренді автомобілів. Якщо ви орендуєте автомобіль за допомогою кредитної картки VISA або Mastercard, ви можете претендувати на страхування транспортного засобу на випадок зіткнення. Щоб отримати право на участь, ви повинні відмовитися від страховки з окомпанією-орендодавцем і оплатити всю транзакцію за допомогою кредитної картки. Існує безліч винятків і нюансів щодо мереж кредитних карт для захисту від пошкоджень при зіткненні.
 • Розширені гарантії. Для більшості покупок, що здійснюються вами за допомогою кредитної картки, буде надано додатковий захист і гарантії на відшкодування в разі пошкодження, втрати або крадіжки покупки. Специфіка покриття залежить від виду карти та країни, в якій проживає користувач. Однак, більшість кредитних карт VISA і Mastercard пропонують такі переваги.

Ми перерахували всі відмінності карток. Відповідь на питання “що краще – Мастеркард чи Віза” клієнт повинен знайти самостійно, спираючись на власні вимоги та потреби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *