Влада України прийняла нові документи для активізації аграрного кредитування

На цьому тижні завдяки засіданню Кабінету Міністрів України було прийнято ряд нормативних документів та важливих рішень, направлених на активізацію аграрного кредитування. Йдеться зокрема про надання фінансової підтримки малому та середньому бізнесу, що працює в сегменті сільського господарства.

Активізація кредитування в поточному році буде реалізована шляхом надання комерційним банкам додаткових коштів для оформлення пільгових кредитів. Так Кредит Дніпро від КМУ отримав понад 375 млн грн, а банк Південний зміг на подібні цілі отримати вже 175 млн грн. Саме цим банкам надана можливість підписання кредитних угод з представниками малого та середнього бізнесу. При цьому гарантами за такими кредитами буде виступати держава.

Гарант – це певний суб’єкт, який зобов’язується повернути певну частку позики при умові, що сам позичальник не зможе повернути кошти банку. В ситуації з аграрними позиками держава пропонує повернути зазначеним банкам до 80% від суми позики. При умові, що сам позичальник в особі аграрія, стане банкрутом.  Так ось на останньому засіданні Кабінету Міністрів України було погоджено понад 10 млрд грн таких гарантій. З них вже 8 млрд грн надано різним банкам.

В рамках зазначеного питання додатково було ухвалено створення Фонду часткового гарантування кредитів сільського призначення. Створення такої установи планувалось вже давно, навіть нормативне забезпечення було прийнято ще минулого року. Але далі документів діло не рухалося. І ось тільки в лютому поточного року створили відповідний Фонд та прийняли певні документи, що регламентують його діяльність.

Слід зазначити, що Фонд гарантування кредитів сільського призначення на певних порах матиме державну форму власності. Але в планах надається можливість участі в статутному капіталі цієї установи й приватним інвесторам. Хоча саме держава буде мажоритарним власником та матиме золотий пакет акцій.

Стосовно питання, а хто ж зможе скористатися такими пільговими позиками, то критерії щодо бізнесу вже визначені. Так банки та держава будуть співпрацювати з представниками бізнесу, які мають не більше 500 га земельної площі. При цьому важливим критерієм є спеціалізація фірми. Отримати позику зможуть лише ті компанії, для котрих сільське господарство є основним видом діяльності. Вони повинні займатися безпосереднім виготовленням продукції. Максимальний період кредитування – 10 років, саме на цей період держава готова надати гарантії. Гроші повинні бути використані за призначенням – розширення виробництва, його модернізація тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *