Внесені правки до Закону України «Про страхування»

Сьогодні на черговому засіданні Верховної Ради України були ухвалені деякі зміни до чинного Закону України «Про страхування». Зокрема, зміни торкнуться системи ліцензування для страховиків, а також додатково розширять низку повноважень, які має Національний банк України з контролю за діяльністю страхового ринку. Коли нові правила набудуть чинності, ще не відомо. 

Проаналізувавши законопроект 5315, стає ясно, що страхові компанії змушено повинні будуть розкривати більше інформації про своїх власників та засновників. Вся ця інформація обов’язково має бути представлена на офіційному сайті фірми. При цьому важливе уточнення: всі власники та засновники обов’язково повинні мати ідеальну ділову репутацію, тобто не брати участі у справах про банкрутство та ліквідацію. Правда, не уточнюється період такої участі у судових справах. Також буде враховуватись і фінансовий стан власника компанії, його потенційна можливість відповідати за своїми боргами. 

Змінено систему формування статутного капіталу. Наприклад, тепер працюватиме ранжована схема. Статутний капітал для страховика повинен формуватися на підставі того, чим планує займатися компанія з урахуванням класу страхування та інших факторів. Перевага – це нова можливість для компаній за один раз для кількох видів страхування отримувати не декілька видів ліцензій, а лише одну. Це загалом спростить механізм роботи та полегшить певний ступінь бюрократії. І останнім моментом, на який варто звернути увагу, є нова норма щодо захисту застрахованої особи. Наразі розроблено чіткий механізм припинення діяльності компанії з першочерговим захистом інтересів клієнта. І це величезний плюс для страхового ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *