Всі банки мають розробляти індивідуальні плани відновлення діяльності

Будь-яка компанія може стати неліквідною та нерентабельною. Банк не є винятком. І раніше згідно з Постановою Національного банку України план щодо відновлення діяльності повинен був мати лише той банк, який є для України системоутворюючим. Наприклад, Ощадбанк, Приватбанк, УкрСиббанк та інші великі фінансові установи.

Нагадаємо, що системоутворюючим вважається та фінансова установа, діяльність якої для всього банківського сегменту Україні є важливою та впливовою. І при ліквідації такої установи автоматично відбувається дестабілізація економіки України.

Але тепер ухвалили нові правила гри. З’явився новий обов’язок для всіх фінансових установ – розробляти плани відновлення діяльності. Щоправда, таке правило набуде чинності лише з наступного року, але вже зараз необхідно такі програми розробити та затвердити у НБУ.

Єдиний плюс для невеликих фінансових установ полягає в тому, що різні банки мають з різним графіком складати та оновлювати такі плани. Наприклад, фінансові установи, визнані як системно утворюючими, надаватимуть на розгляд у НБУ план розвитку та відновлення діяльності щорічно. Вся ж решта фінансових установ має подавати такі плани лише один раз на рік.

Слід зазначити, що плани не можуть бути подані у довільній формі. Ще у 2019 році Національним банком України були розроблені певні критерії та рекомендації щодо складання такого плану. І головний аспект – це реальність та об’єктивність тих заходів, які мають бути зазначені як антикризові.

Головна мета всіх заходів спрямована на те, щоб не допустити колапсу банківської системи та дефолту. Представники НБУ наголосили, що весь світ зараз перебуває у досить нестабільній ситуації. І тому будь-якої миті може вибухнути світова криза, про яку вже йдеться. І щоб хоч якось себе убезпечити, було затверджено нові регламенти роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *