Взяти кредит під час війни: реальність чи міт?

В умовах війни багато людей були вимушені поїхати зі своїх рідних міст, залишити або втратити своє майно. Тому не дивно, що затребуваність кредитів не впала під час воєнних дій, а навпаки виросла. Поговоримо про найвигідніші умови кредитування у 2022 році в банках та МФО.

Зміст

Які банки надають кредит під час війни?

Люди все частіше цікавляться, чи видають кредити в Україні під час війни. Спочатку кредитні послуги припинили майже всі банки, проте поступово можливість оформити позику з’явилась знов. Розповідаємо, які кредити під час війни в Україні 2022 року пропонують банки і де найвигідніші тарифи.

Ощадбанк

Ощадбанк пропонує кредит без застави та поручителів. Позика доступна для громадян України у віці 21-65 років. Важлива умова отримання кредиту — наявність карти та отримання заробітної плати на неї. Тобто займ надається лише постійним клієнтам банку.

Для оформлення позики необхідно надати паспорт, ІПН, довідку про доходи та утримання з них за останні 6 місяців.

Позичальникам доступна сума від 30 000 до 250 000 гривень. Відсоткова ставка кредиту складає 56% річних. Також присутня комісія — 5% від повної суми кредитування.

Якщо клієнт надасть документи про цільове використання отриманих коштів упродовж місяця після отримання кредиту, він може понизити кредитну ставку до 40% річних.

Райффайзен Банк

Отримати кредит під час війни в Райффайзен Банку

Аналогічний продукт пропонує і Райффайзен. Кредит доступний тільки для тих клієнтів, які отримують заробітну платню на карту банку.

Вигідним плюсом кредитування у Райффайзен є те, що заявку можна залишити через інтернет, а для підписання угоди і отримання коштів після ухвалення прийти до відділення.

Клієнт може взяти кредит на суму від 2 000 до 100 000 гривень. Річна процентна ставка — від 29,9 до 51,9%. Реальна річна відсоткова ставка в період акції залежить від розміру та строку кредиту та може становити від 30,4 до 60,4%. Термін кредитування може продовжуватись від 6 до 13 місяців. Термін обирає сам клієнт, орієнтуючись на власні можливості.

Вся додаткова інформація та можливість залишити заявку є на офіційному сайті банку.

IdeaBank

Клієнт може залишити заявку на кредит від Ідея Банк онлайн на сайті чи оффлайн, завітавши до відділення. Цей банк пропонує найшвидшу процедуру отримання готівки поміж конкурентів. 

Клієнт може обрати суму до 172 500 гривень. Попереднє рішення він зможе отримати вже через декілька хвилин. Максимальний час очікування — 30 хвилин. 

Сайт банку пропонує позичальнику ввести лише чотири параметри: ПІБ, мобільний телефон, ІПН та рід діяльності. Це те, на чому буде базуватись рішення по кредиту.

Максимальний термін кредитування в Ідея Банку складає 60 місяців. Позичальником може стати громадянин України у віці від 21 до 75 років.

Також до кредиту можна оформити договір страхування життя. Від наявності страховки залежатиме відсоткова ставка. При відсутності страховки, РПС складає 117,31%. Якщо ж страховка є, то РПС складає 129,93%

Ukrsibbank

Отримати кредит під час війни в УкрсібБанку

Для кредитування в Укрсіббанк не треба отримувати зарплатню на карту банку. Кредит доступний як для громадян України, так і для резидентів країни. До позичальника ставиться декілька простих вимог:

 • Наявність у паспорті позначки про чинну реєстрацію. Якщо клієнт має тимчасову реєстрацію, оформлення кредиту можливе за умови, що термін кредитування не перевищує дату закінчення тимчасової реєстрації
 • Якщо клієнт планує взяти суму понад 50 000 гривень, він має надати довідку про офіційне працевлаштування і довідку про доходи за останні 6 місяців.
 • Для підприємців також реєстрація має бути не менше ніж 6 місяців.

Максимальна сума кредитування складає 300 000 гривень. Реальна річна відсоткова ставка — від 49,98 до 108,71%. Щомісячна комісія — від 2,3 до 3,8% залежно від суми кредиту та наявності добровільного страхування позичальника.

Більш детальні умови клієнт може отримати, завітавши на офіційний сайт банку.

Інші банки

Багатьох цікавить питання, чи дає ПриватБанк кредит під час війни. Відповідь — у ПриватБанку послугу кредитування готівкою поки що не відновили, проте обіцяють зробити це найближчим часом. Також розпочати видавати кредити хоче банк ПУМБ.

Як платити кредит під час війни 2022 року?

На період воєнного стану банки не можуть звільнити позичальників від обов’язку виплачувати кредит. Тому відсотки за користування кредитом продовжують нараховуватись і після 24 лютого.

Також банки мають право вимагати від позичальника повернути кредит в зазначений термін. Через це ігнорувати повідомлення чи уникати бесіди з банківськими робітниками не варто.

Краще навпаки вийти на діалог. Якщо клієнт не може платити так, як до війни, він може подати заявку на реструктуризацію боргу. Це означає, що банк підбере більш сприятливі умови кредитування для позичальника. Також він може зовсім прибрати відсотки або ж виплати по тілу кредиту на певний час.

Як платити кредит під час війни 2022 року?

Немає універсального рішення для всіх клієнтів. Кожна ситуація розглядається індивідуально. На результат може вплинути:

 • Термін кредитування і кількість виплат до настання скрутних часів
 • Політика банку
 • Наявність або відсутність боргу
 • Наявність роботи чи іншого постійного прибутку
 • Кредитна історія

Але зараз, під час важких часів, банки показують свою лояльність і бажання йти на контакт з клієнтами. Тож якщо позичальник не мав великих заборгованостей перед повномасштабним вторгненням та не прострочував платежі, то скоріш за все йому допоможуть провести реструктуризацію.

Де можна отримати кредит на купівлю товарів в Україні?

Попитом в Україні користуються не лише кредити готівкою. Іноді громадяни потребують швидкої покупки побутової техніки, електроніки тощо. Саме тому приблизно через приблизно пів року від початку повномасштабного вторгнення почали повертатись пропозиції купівлі в розстрочку.

Наприклад, в магазинах Comfy чи Ельдорадо вже стоять столики з банківськими консультантами, які допомагають оформити кредит на конкретну покупку. 

Найпоширенішими товарами для покупки є саме техніка, будматеріали, генератори та інші засоби електричного живлення, ювелірні вироби та засоби пересування (велосипеди, самокати).

Пропозиції покупки товарів в розстрочку пропонують вже такі банки: Ощадбанк, А-Банк, Глобус Банк, ОТП Банк, Альфа-Банк та ПриватБанк, та Monobank.

Найчастіше клієнти обирають спосіб погашення кредиту “оплата частинами”. Зазвичай подібні продукти пропонують найнижчу відсоткову ставку. Але оплата покупки йде з кредитної карти. Отже, мінімальний відсоток буде виходити лише в тому випадку, якщо сума випадає в грейс-період. Тобто треба дуже ретельно слідкувати за періодичністю платежів, щоб не втратити вигідні умови. 

Також варто платити з кредитної карти, але власними грошима, а не тими, які взяті з кредитного ліміту карти. Таким чином з клієнта не зніматимуться кошти за користування банківськими грошима.

Простіше кажучи, просто варто закидати необхідну суму для погашення платежу на кредитку. Для відокремлення цієї карти і кращого менеджменту фінансів не рекомендуємо користуватись цією картою у повсякденному житті. Краще завести ще одну картку для побутового користування.

Які МФО дають кредит під час війни?

Які МФО дають кредит під час війни?

В перші місяці мікрозайм під час війни було дуже важко отримати. Майже всі компанії тимчасово припинили свою роботу. Але з часом компанії зрозуміли, що потреба людей в кредитуванні не зникла. Саме тому майже всі великі МФО повернулись на ринок.

Взяти кредит онлайн під час війни можна в таких компаніях:

 • Moneyveo
 • Качай Гроші
 • MyCredit
 • Money4YOU
 • Швидко Гроші
 • CreditPlus
 • CCLOAN
 • Banana Credit
 • ZeCredit
 • SelfieCredit
 • Credit7
 • SOS CREDIT
 • Є-Гроші
 • Loany
 • Кредит Каса
 • Нові Кредити
 • MyBiz

Список компаній регулярно поповнюється.

Які МФО закрилися 2022 року в Україні?

Більшість компаній не закрились, але деякі досі знаходяться на етапі заморозки. Остаточно покинули ринок України лише дві компанії: КФ.ЮА та Форза Кредит.

Нові МФО також поки що не з’являються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *