Як перевірити кредитну історію онлайн безкоштовно

Що таке кредитна історія, де її перевірити і що робити, якщо в процесі перевірки ви виявили кредит, який не брали?

Якщо вам не дали кредит, можливо, щось не так з вашої кредитної історією. Кредитна історія – це картка позичальника, в яку записуються всі операції з кредитами: який банк видавав, скільки є боргів і чи вчасно сплачує громадянин.

Коли банк приймає рішення про ухвалення чи відхилення кредиту, основний інструмент, на котрий він спирається – кредитна історія. Саме тому перед зверненням до банку треба впевнитись, що з вашою КІ все гаразд. 

Кредитна історія – це показник благонадійності позичальника. Він дає кредитору зрозуміти, наскільки відповідально клієнт ставиться до кредитних зобов’язань, скільки має активних і закритих позик в банках та інших фінансових установах. Українське бюро кредитних історій (УБКІ) збирає дані по КІ позичальників від всіх фінансових установ України. 

Кредитна історія зберігається на сайті УБКІ 10 років з моменту виконання кредитного договору.

Перевірити кредитну історію онлайн безкоштовно

Як дізнатись чи є кредит

Якщо ви вже брали кредит хоча б раз, ваші дані по ньому були передані в Українське Бюро Кредитних Історій. На сайті установи можна раз на рік перевірити свою кредитну історію безкоштовно. Усі подальші звернення будуть платними, ціна звернення – 50 грн.

Дані по кредитам у базі УБКІ, завдяки співпраці з усіма великими фінансово-кредитними організаціями, зберігаються довго, тому можна отримати максимально точну картину кредитування людини.

Кредитна історія є у всіх. Якщо людина не брала кредитів у своєму житті, її кредитна історія буде нульовою і буде змінюватись в залежності від подальших позик. З нульовою кредитною історією досить важко отримати займ від банку, тому радимо підвищити свій показник активним кредитним лімітом на карту чи позикою від МФО.

Чому важливо перевіряти кредитну історію

1. Вам відмовила в кредитуванні фінансова установа

Найчастіше відмови в кредитуванні відбуваються через погану кредитну історію. В такому разі треба обдумати, чи прострочували ви виплати за позиками. Якщо так, то можна покращити свою кредитну історію, беручи, наприклад, мікрокредити в МФО. Але може бути і ситуація, коли ви не розумієте, чому КІ зіпсована. В такому випадку варто дізнатися причину і оскаржити кредитну історію.

2. Ви хочете відкрити новий кредит в банку

Краще заздалегідь дізнатись свою кредитну історію перш ніж готувати документи на новий кредит. Оформлення кредиту та очікування рішення займають час, тому варто якомога точніше виявити самостійно, чи дадуть вам позику. 

3. Ви боїтесь, що на ваші документи хтось взяв кредит

Така ситуація дійсно може статись, тому краще слідкувати за своєю кредитною історією. Пам’ятайте, що чим раніше ви виявите проблему і оскаржете інформацію УБКІ, тим раніше з вас знімуть чужі кредити. Як дізнатись чи є кредит на даний момент? В кредитній історії відображаються детальні дані, тому без проблем можна відстежити активну позику.

Як дізнатись кредитну історію

Як дізнатися кредитну історію іншої людини

Можна отримати свою кредитну історію в декілька кроків самостійно або звернутись до компаній, що допомагають населенню з фінансовими операціями. Це істотно економить час та не змушує вас поглиблюватись в банківську тему, але коштує грошей. Для отримання КІ потрібно:

  • Вибрати спосіб: отримати кредитну історію безкоштовно самостійно або платно через посередників.
  • Якщо отримуєте за допомогою Нацбанку, дізнатися «код суб’єкта». Якщо за допомогою держпослуг – підтвердити обліковий запис.
  • Підтвердити особистість. Якщо отримуєте за допомогою держпослуг, то підтвердити обліковий запис.
  • Запросити саму кредитну історію.
  • Забрати або завантажити її.

Перевірка кредитної історії – це недовго. Якщо ви прийшли в офіс бюро, то її віддадуть через п’ятнадцять хвилин: співробітники роздрукують сторінки і принесуть вам. Якщо хочете отримати інформацію через сайт, то історія з’явиться в особистому кабінеті через п’ять хвилин – після того, як фахівець подивиться на вас і ваш паспорт.

Як перевірити чужу кредитну історію

Можна оформити довіреність на іншу людину, наприклад, на маму чи брата – вони заберуть історію замість вас. Довіреність передасть права на отримання історії. Перед оформленням документів зателефонуйте в бюро, з яких хочете забрати історії, – можливо, у них змінилися правила.

Без згоди користувача юридичні особи та ВП зможуть отримати відкриту, інформаційну частину кредитної історії, яка містить основні відомості про клієнта.

Повна особиста кредитна історія – це документ, що містить конфіденційну інформацію, отримати доступ до неї може тільки сам користувач КІ, представники суду або прокуратури. Для того, щоб відомостями могли скористатися сторонні особи, людина повинна дати згоду.

Перевірка кредитної історії клієнтів здійснюється банками або іншими кредиторами при отриманні кредитів і позик. У цьому випадку після оформлення анкети-заявки на позику клієнт одночасно дає згоду на отримання даних про його кредитну історію. Якщо людина не дозволяє доступ до інформації, заявка залишиться без розгляду і буде автоматично анульована. Згода на запит даних діє 30 днів з моменту підписання, якщо після закінчення зазначеного часу відомості не отримані, кредитор повинен отримати повторний дозвіл.

Запитувати відомості також можуть роботодавці, щоб оцінити фінансову репутацію потенційного працівника, орендодавці, при оформленні договору оренди нерухомості, страхові компанії, для визначення умов страхування, і т. д. У будь-якому випадку без згоди людини, чия КІ запитується, отримати дані не вийде.

Як дізнатися кредитну історію іншої людини? Щоб отримати дані про КІ третьої особи, запит повинен відповідати наступним критеріям:

  • Запитувати відомості крім користувача КІ можуть юридичні особи або зареєстровані в установленому порядку індивідуальні підприємці;
  • Згода на отримання відомостей від користувача має бути оформлена у письмовому вигляді.

Отримати КІ користувача може також будь-яка інша приватна особа при наявності нотаріально зареєстрованої довіреності. У ній має міститися пункт про делегування повноважень щодо звернення до БКІ та скоєнні інших необхідних для цього дій. Наприклад, давати згоду на запит банку або іншим зацікавленим організаціям.

Виправлення помилки в КІ

Як перевірити чужу кредитну історію

Помилку в кредитній історії можна виправити двома способами: звернутися в банк, який подав у БКІ невірну інформацію, або написати заяву в БКІ. Зазвичай обирають другий спосіб, тому що в ньому менше ланок і можна спілкуватись напряму з УБКІ.

На сайті бюро є форма заяви з проханням внести зміни в кредитну історію. І докладний опис, як цю заяву подати.

Бюро не можуть самовільно вносити зміни в кредитні історії позичальників. Винятки – якщо б людина знайшла помилку в імені або паспортних даних. А зазвичай в бюро спочатку повинні зв’язатися з банком і уточнити інформацію. Якщо там скажуть, що особа дійсно заборгувала по платежах, бюро відповість, що в історії все вірно і змінювати її не будуть. Тоді людині доведеться звертатися до суду. А якщо в банку підтвердять помилку, в історії з’являться зміни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *