Минулого року багато українців виїжджали на роботу саме до Німеччини. Вона наразі немає достатньої кваліфікованої робочої сили, щоб відновити власну економіку та поновити виробничі потужності. Тому влада активно впроваджує різноманітні механізми для приваблення іноземних робітників, зокрема українців.
Так середня заробітна плата там для наших українців становить 65-70 тис. грн, це при умові, що людина обіймає робочу посаду та не має високої кваліфікації. На ринку праці також є пропозиції, які пропонують заробітну плату понад 90-95 тис. грн. Їх менше, але вони є. Близько 20% від всіх вакансій.
Українцям пропонують роботу у сфері інформаційних технологій, це найбільш популярні вакансії. На них приходиться близько 27% на ринку праці. На другому місці, як це не дивно, – це вихователі дитячих садочків. Правда, не зовсім зрозуміло, які критерії та вимоги висувають до тих же педагогів. Але близько 17% всіх вакансій мають саме педагогічний профіль. Потім вже йдуть професії виробничої та будівельної галузі.
Цікавий факт в тому, що робітничі професії наразі мають більший попит в Німеччині, ніж професії, пов’язані з інтелектуальною працею. І це прослідковується не лише в кількості вакансій, але також й в рівні заробітної плати. У сфері виробництва, будівництва платять більше, чим, наприклад, у сфері освіти.
Для справедливості треба відмітити, що офіційно потрапити до Німеччини як співробітник, не так й просто. Потрібно витримати певні юридичні нюанси. Але така можливість є, особливо для кваліфікованих кадрів. Правда треба витримати й вікові вимоги. Наприклад, більший попит мають люди до 30-35 років. Людям старшого віку знайти гарну роботу з достойним рівнем оплати складно.