Зарплати державним службовцям буде сплачувати Всесвітній банк

Ще на початку березня влада заявляла про значне скорочення заробітних плат державних службовців. Мінімальне скорочення на той час складало 30%. Але водночас уряд заявляв про те, що така ситуація не стосується вчителів, науковців, медиків. Хоча декілька днів тому вже підтверджена інформація про різке скорочення викладацького складу закладів освіти. Основна причина – це відсутність достатньої кількості учнів, а також скорочення фінансування на сферу освіти.

Попри все це державні службовці, як і викладачі, наразі працюють та виконують свої прямі обов’язки. Але грошей для виплати заробітних плат наразі немає. Бюджет й так знаходиться в критичному стані, а більшість виплат здійснюються завдяки міжнародній підтримці. І ось Всесвітній банк взяв на себе функції щодо забезпечення державних службовців та вчителів заробітною платою. Саме він повинен впродовж усього 2022 року погашати подібні виплати. 

Великою перевагою такої підтримки є те, що Всесвітній банк компенсує подібні видатки з початку війни, а не з червня поточного року. Головна умова – держава повинна всі кошти направляти саме на забезпечення виплат, вони повинні здійснюватися в повному обсязі та вчасно. 

Головна мета такої підтримки – це стабілізації наукового та трудового потенціалу держави, надання можливості забезпечувати освітній процес на високому рівні. Додатково Всесвітній банк буде підтримувати державу й після завершення війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *